Jednak strażnik doliny

Szanowni Państwo,
w fikcyjnym tekście, którym się zajmuję, występuje organizacja zwana Strażą Doliny. Czy jej członków powinno się zatem nazywać strażnikami doliny czy Strażnikami Doliny? I dlaczego?
Będę wdzięczna za odpowiedź.

Z wyrazami szacunku
Felicyta
Szanowna Pani,
wyrażenie Straż Doliny jest zapewne nazwą własną, stąd jej pisownia wielką literą. Wyrazy oznaczające pracowników instytucji są jednak nazwami pospolitymi, dlatego zapisujemy je od małych liter. Funkcjonariuszami Straży Doliny są więc strażnicy doliny.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski