Jeśli nie denominacja, to co?

Mam pytanie związane ze słowem denominacja. Czy istnieje jednowyrazowe sformułowanie oznaczające przeciwieństwo słowa denominacja, jeśli tak, to jakie?
Denominacja waluty to, mówiąc obrazowo, obcięcie końcowych zer. Kilka lat temu denominacji poddano złotówkę i 10 tysięcy starych złotych uzyskało wartość jednego nowego złotego. Odwrotnej operacji się nie przeprowadza, bo i po co? Dlatego nie ma słowa o znaczeniu przeciwstawnym do słowa denominacja.
Mirosław Bańko