Jeszcze kolokwializm czy już wulgaryzm?

Witam!
Jestem po sprzeczce (w zasadzie sprzeczka trwa nadal) o klasyfikację słowa piździć np. w zdaniu: „Ależ tu piździ”. Moim zdaniem piździć jest wciąż nieprzyjemnym wulgaryzmem, zdaniem kolegi – akceptowalnym kolokwializmem. Który z nas jest bliższy prawdy?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź,
MW
Sprzeczka miedzy Panami jest znakiem czasu. Dla mnie – jak dla Pana – przytoczone słowo jest wulgarne, ale trudno to wytłumaczyć komuś, kto tego nie czuje. Może spróbujmy tak: niech Pan zapyta kolegę, czy użyłby tego słowa w rozmowie z żoną, córką, dziadkiem albo wnuczkiem. Jeśli nie, to niech uzna to za test na jego wulgarność. Jeśli zaś nie widzi przeszkód, aby używać go w rodzinie, to znaczy, że jego rodzina to akceptuje i uważa za normę. W tej sytuacji nie widzę rady – przypadek kolegi jest beznadziejny.
Mirosław Bańko, PWN