Jeszcze o lilipucie

Szanowna Pani Profesor,
bardzo dziękuję za odpowiedź. Jeśli można, mam jeszcze pytanie uszczegóławiające. Rzeczywiście w internecie można znaleźć liczne przykłady użycia nazw kogut liliput, liliputek, np.: „Ma siedem kur i koguta liliputa, który ma już 15 lat”, „U babci Jasi jest kogut liliputek” itd.
Czy można określić go skrótowo (por. np. piekarnia-liliput, https://sjp.pwn.pl/doroszewski/liliput;5446772.html) jako liliput, liliputek?
Chodzi mi wyłącznie o aspekt językowy.
Z poważaniem
AD
Język potoczny charakteryzuje się tendencją do skrótowości, co polega m.in. na tym, że wyrażenia są redukowane do jednego elementu. Można sądzić, że tak jest też w tym wypadku – nazwa liliput jest synonimem wyrażenia kogut liliput.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski