Jeszcze o kworum

Odnośnie pytania o kworum  - otóż wydaje się, że w pewnych specyficznych użyciach słowo kworum, w znaczeniu "grono wybranych osób" mogłoby tworzyć liczbę mnogą, gdy mówimy o różnych takich kworach na przykład występujących w różnym czasie lub różnym składzie. Takie użycie spotkałem na stronach Kościoła Mormonów, gdzie "Kworum" oznacza, o ile dobrze zrozumiałem, właśnie grono doradcze przewodniczącego tegoż kościoła.

Łukasz

Zgadzam się z Panem; zresztą w swej poradzie o odmianie tego słowa opowiedziałam się za używaniu go w liczbie mnogiej.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski