Jeszcze o wyznaniu

Szanowni Państwo!
Zaintrygowała mnie Państwa definicja wyznania https://sjp.pwn.pl/sjp/wyznanie;2541325.html, z której wynika, że wyznanie, to jest religia. Czy aby na pewno pojęcia wyznanie oraz religia są tożsame? Może to tylko niezbyt zgrabnie skonstruowana definicja?

Z poważaniem
Michałowicz
Szanowny Panie,
rzeczywiście w poradzie użyłam niefortunnego sformułowania: „W języku ogólnym, niespecjalistycznym rzeczownik wyznanie bywa używany (być może wbrew ustaleniom naukowym) w odniesieniu do różnych religii – mówi się np. o wyznaniu szyickim”. Powinnam była wyrazić się ściślej, a mianowicie: „…rzeczownik wyznanie bywa używany (być może wbrew ustaleniom naukowym) w odniesieniu do nurtów różnych religii…”.
Przepraszam za niedopatrzenie.

Z poważaniem
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski