Jeszcze raz?

Szanowni Państwo,

zauważyłam że ostatnio panuje taka moda, nie jestem też pewna czy jest to kulturalne. Mianowicie: Gdy osoba czegoś nie dosłyszy to w prośbie o powtórzenie mówi  jeszcze raz? Bez żadnego czasownika lub zwrotu do osoby. Bardzo prosiłabym o zajęcie w tej sprawie stanowiska.

Pozdrawiam

Szanowna Pani,

formuła jeszcze raz? używana zamiast przepraszam, nie dosłyszałem / proszę powtórzyć itd., rozpowszechniona od jakiegoś czasu, ma charakter potoczny, nieoficjalny. Przez niektórych jest uważana wręcz za niegrzeczną.

Z pozdrowieniami

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski