Jeżeli… (to)…

Szanowni Państwo,
mam pytanie dotyczące konstrukcji zdań warunkowych postaci „„Jeżeli…, to…”. Czy lepiej stosować w zdaniu pełną konstrukcję, np. „Jeżeli dyrektor zaakceptuje wniosek pracownika o urlop, to postępujemy zgodnie z procedurą X”, czy można opuścić wyraz to, np. „Jeżeli dyrektor zaakceptuje wniosek pracownika o urlop, postępujemy zgodnie z procedurą X”?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Magda J.
Obie konstrukcje są poprawne, pierwsza wydaje się jednak bardziej oficjalna, pewnie dlatego, że dłuższa. Zaletą pierwszej może być też to, że wyraźniej wskazuje granicę zdania podrzędnego i nadrzędnego.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski