Język inkluzywny

Dzień dobry!

Dziękuję za odpowiedź ws. języka inkluzywnego, jednak liczyłem że ws. tak nowego zjawiska będzie ona bardziej rozbudowana. Wydaje mi się, że większość Polaków nie stosuje takich zabiegów stylistycznych. A jeżeli to zjawisko uzyskuje poparcie językoznawców, to czemu w takim razie nie włączyć wszystkich możliwych grup społecznych zanim przejdzie się do rzeczy?

Szanowny Panie,

domyślam się, że chodzi o poradę pt. Polki i Polacy. Żeby stwierdzić, czy daną formę stosuje (lub jej nie stosuje) większość użytkowników języka, należałoby przeprowadzić badania korpusowe, ale rzeczywiście, można sądzić, że ta, o której mowa w poradzie, nie jest jeszcze rozpowszechniona.

Nie bardzo rozumiem sugestię zawartą w ostatnim zdaniu. Dla rozpowszechnienia się zjawiska językowego istotne jest przede wszystkim jego poparcie społeczne.

Z poważaniem

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski