Joseph Conrad

Jak powinniśmy pisać: Joseph Conrad-Korzeniowski czy Joseph Conrad Korzeniowski?
Pisarz ten nazywał się Józef Teodor Konrad Korzeniowski, publikował zaś pod pochodzącym od własnych imion pseudonimem Joseph Conrad, pod którym jest znany na świecie. Dodanym do pseudonimu nazwiskiem Korzeniowski bywa on nazywany tylko w Polsce, a i to niezbyt często, bo z katalogu Biblioteki Narodowej wynika, że nawet polskie przekłady jego książek są sygnowane wyłącznie pseudonimem.
W związku z tym żadna z form nazwy, którą Pan proponuje, nie jest godna polecenia, skoro podawanie polskiego nazwiska nie jest potrzebne do identyfikacji. Gdybyśmy jednak koniecznie chcieli przypomnieć nazwisko pisarza, najlepiej byłoby napisać Joseph Conrad (Korzeniowski). Z podanych w pytaniu przykładów lepszy będzie zapis Joseph Conrad Korzeniowski.
Jan Grzenia