Już czy jeszcze?

Szanowni Państwo,
czy prawidłowe jest powiedzenie Czuć że zbliża się wiosna. Ostatnio, jak szedłem z pracy o 17, już było jasno. Mam wątpliwości, czy może należałoby powiedzieć: o 17 jeszcze jest jasno. Zaznaczam że chodzi mi o wiosnę i o wydłużanie dnia.

Z wyrazami szacunku
Czytelnik
W opisanej sytuacji chodzi o to, że o godzinie 17 wciąż było jasno (podczas gdy np. dwa tygodnie temu o tej samej godzinie było jeszcze ciemno). W takim razie sensowne jest użycie partykuły jeszcze: O 17 jeszcze jest jasno.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski