KWP

Powszechnie przyjętym skrótowcem od nazw własnych komend wojewódzkich Policji jest KWP (np. Komenda Wojewódzka Policji w BiałymstokuKWP w Białymstoku), ale jak zapisywać powyższy skrótowiec, gdy w tekście mowa jest o więcej niż jednej jednostce organizacyjnej tego typu, a więc w sytuacji, gdy używając pełnej nazwy używalibyśmy małych liter (np. Uwagi zgłoszone przez Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku zostały przesłane do pozostałych…) – nadal jako KWP, a może kwP lub kwp?
Forma KWP odnosi się zarówno do indywidualnych nazw własnych poszczególnych komend policji, jak i wyrażenia pospolitego. Przytoczone w pytaniu zdanie najlepiej byłoby zredagować w następujący sposób:
Uwagi zgłoszone przez KWP w Białymstoku zostały przesłane do pozostałych komend wojewódzkich.
Adam Wolański