Kamenskych

Szanowni Państwo,
wg zasad spolszczania ukraińskich nazwisk w Słowniku ortograficznym PWN nazwiska typu -ич można transkrybować jako -icz, a -ський jako -ski. Co natomiast z -ських? Czy nazwisko Каменськихi musi pozostawać w formie Kamenskych?
Wojciech Gutkiewicz
Z przyjętych u nas zasad transkrypcji wynika forma Kamens´kych. Słownik wspomina wprawdzie o możliwych odstępstwach, ale nawet po ich uwzględnieniu otrzymujemy tylko nieznacznie zmodyfikowaną formę Kamenskych.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski