Katedra uzupełniona smakiem frytek

Szanowni Państwo,
mam pewien problem z dość niefortunnym zdaniem, a raczej przypadkiem, przez który powinna być odmieniona Katedra Świętego Michała i Świętej Guduli. Przedstawiam całość zdania:
Brukseli nie trzeba nikomu przedstawiać. Obowiązkowe pozycje na liście „do zobaczenia” – Atomium, Wielki Plac czy Katedrę/Katedra [?] Świętego Michała i Świętej Guduli – można uzupełnić jedynie świetnym smakiem belgijskich frytek.
Zdanie ma taką konstrukcję: Można uzupełnić … – kogo? co? obowiązkowe pozycje… – jakie?, które? (następujące:) … Katedra…. Elementy, które występują jako wyliczenie, powinny być tu w mianowniku. Elementy wyliczenia powinny być tu wprowadzone dwukropkiem (a więc: Obowiązkowe pozycje na liście „do zobaczenia”: Atomium, Wielki Plac czy Katedra Świętego Michała i Świętej Guduli można uzupełnić jedynie świetnym smakiem belgijskich frytek.)
Radziłabym jednak zastanowić się nad logiką tego zdania, bo ta nieco szwankuje.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski