Każdy czy żaden?

Szanowni Państwo,

każdym czy żadnym? Przypadku czy wypadku? zgubiłam się.

Kontrole są niedopuszczalne w każdym przypadku, gdy organ prowadzi wobec podatnika czynności sprawdzające

czy

Kontrole są niedopuszczalne w żadnym przypadku, gdy organ prowadzi wobec podatnika czynności sprawdzające.

z wyrazami szacunku

Aleksandra

Poprawne jest tu użycie zaimka żaden. Występuje on bowiem w zdaniach z negacją, a z takim (choć to nie czasownik jest zanegowany) mamy tu do czynienia.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski