Każdy pojedynczy głos

To, że dziś mieszkamy i żyjemy w bezpiecznym kraju, również jest wynikiem decyzji wyborczych, każdego pojedynczego głosu (orędzie marszałek Witek). Każdy pojedynczy to chyba nie po polsku? To dosłowne tłumaczenie angielskiego every single. Oczywiście powyższe użycie tej kalki z angielskiego nie jest jednostkowe, pojawia się coraz częściej, a każdygłos w tym przypadku nigdy nie będzie podwójny czy wielokrotny i podkreślanie jego pojedynczości jest zbędne. Proszę o opinię.

Wyrażenie każdy pojedynczy ma charakter redundantny, jednak powstało z potrzeby wzmocnienia, emfazy – w nim silniej niż w wyrażeniu każdy głos wybrzmiewa sens związany z jednostkowym wyborem.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski