Kebabek czy kebabik?

Czy potrawa turecka niewielkich rozmiarów to palindromowy kebabek, czy jednak kebabik?

Pozdrawiam,
Tomasz Ordowski
Oba zdrobnienia utworzone są poprawnie, za pomocą przyrostków (-ek i -ik) służących do tworzenia tego rodzaju konstrukcji. Wyszukiwarka internetowa daje więcej potwierdzeń nazwy kebabik niż kebabek i można sądzić, że ona właśnie się przyjmie, gdyż podobnie zakończone rzeczowniki tworzą zdrobnienia zwykle przez dodanie sufiksu -ik: schab – schabik, krab – krabik, drab – drabik, szkrab – szkrabik. Tak więc kebabik jak schabik.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski