Khaenri'ah

Dzień dobry. W pewnej grze, w którą gram, a która nie posiada polskiej wersji językowej, istnieje fikcyjny kraj o nazwie Khaenri'ah (wymawiany mniej więcej jako Kanria). O ile w wymowie deklinacja nie stanowi większego problemu, tak zastanawiam się, jak mogłaby wyglądać pisownia poszczególnych przypadków.

Myślę, że można tu zastosować analogię do takich nazw jak Deborah, Sarah itd., czyli imion żeńskich zakończonych w wymowie na [a], lecz w pisowni na h. Potocznie (a na pewno w języku mówionym) są one odmieniane (i nie uznałabym tego za błąd), natomiast w pisowni pozostają nieodmienne. Odsyłam do licznych porad na ten temat, które można znaleźć po wpisaniu w wyszukiwarkę słów: Kayah, Deborah, Leah

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski