Kiedy Stare Miasto, a kiedy stare miasto?

Szanowni Państwo,
chciałem zapytać o polskie starówki. Czy w Poznaniu, Toruniu i Gdańsku możemy zwiedzać Stare Miasto, czy stare miasto? Wirtualna encyklopedia PWN wyjaśnia, że w każdym z tych miast mamy do czynienia z „zabytkowym zespołem architektury o średniowiecznym układzie”. Nie wynika stąd, czy stare miasto jest w tych miastach dzielnicą, a ponieważ w nich nie mieszkam – nie orientuję się.

Z wyrazami szacunku
Czytelnik
Wielką literą zapisujemy nazwy miast, dzielnic i osiedli. Jeśli więc wyrażenie STARE MIASTO jest jedną z takich nazw, to poprawny jest zapis Stare Miasto. Jeśli zaś jest to tylko zwyczajowe określenie najstarszej części miasta, zapisujemy je małymi literami.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski