Kiedy a gdy

Było już pytanie na temat różnicy między kiedy a gdy. Mnie interesuje jedno konkretne zastosowanie: przy zdaniach podrzędnych. Przykład: Zadzwonię, gdy wrócę. Czy w tego typu zdania gdy i kiedy są równoważne? Kiedy brzmi mi w takim zdaniu dość sztucznie, ale słyszałem, że jest bardziej codzienne (a gdy literackie), a piszę dużo tekstów, które wymagają potocznego stylu.

Dziękuję

Można powiedzieć zarówno: Zadzwonię, gdy wrócę, jak i Zadzwonię, kiedy wrócę. Oba zdania są poprawne i oba są naturalne w stylu potocznym, a także w tekstach nienacechowanych stylistycznie.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski