Kiedy skończę pracę?

Dzień dobry,
w poradzie „różności składniowe” poruszany jest temat konstrukcji typu póki nie, . Czy możliwe jest przy użyciu takich konstrukcji uzyskanie zdania o znaczeniu ‘będę pracował i skończę, gdy ta skrzynia nie będzie pełna’? Chciałoby się powiedzieć Będę pracował, aż ta skrzynia nie będzie pełna, ale w poradzie wskazano, że to konstrukcja błędna. Czy poprawnie będzie zatem Będę pracował, aż ta skrzynia będzie niepełna?
Pozdrawiam
Jeśli chcemy pracować tak do tego momentu, w którym zostaną usunięte jakieś rzeczy ze skrzyni, to powiemy: Będę pracował, aż opróżni się skrzynia / aż skrzynia będzie niepełna (choć ta druga konstrukcja – aż skrzynia będzie niepełna – jest nieprecyzyjna: odnosi się do sytuacji, w której cokolwiek usuwamy ze skrzyni, a nie do tej, w której w skrzyni nic się nie znajduje).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski