Kim jest monarcha?

Bardzo dziękuję za odpowiedź dotyczacą dziwnego kalendarza. Mam jeszcze dodatkową wątpliwość. W odniesieniu do jakiego władcy można użyć określenia monarcha?
Pozdrawiam Redakcję i gratuluję sprawnego działania!
Znaczenie etymologiczne słowa monarcha to 'jedynowładca'. W praktyce jednak odnosi się je tylko do koronowanych głów: królów, cesarzy, carów, szachów, sułtanów itp. Trzeba pamiętać, że monarcha stoi na czele monarchii, a więc jeśli zastanawiamy się np., czy polskich książąt dzielnicowych wolno nam nazwać monarchami, zapytajmy: czy w czasie rozbicia dzielnicowego Polska składała się z wielu monarchii?
Jeśli kalendarz, o który Pani pyta, jest pocztem samych książąt, nie powinien mieć tytułu Polscy monarchowie. Jeśli jednak są w nim i królowie, i książęta, tytuł taki można uznać za dopuszczalny.
Mirosław Bańko