Kim jesteś z zawodu?

Czy pytając o zawód, pytam prawidłowo: „Kim jestes z zawodu?”, a nie „Czym…?”?
Po polsku pytamy „Kim jesteś z zawodu?”, a nie „Czym jesteś z zawodu?”. Pytamy też „Kim ona jest?”, kiedy pytanie dotyczy osoby, a „Czym ona jest?”, kiedy zaimek odnosi się do rzeczy, sytuacji, czynności itp. W innych językach może być inaczej, por. niemieckie „Was sind Sie von Beruf?”.
Mirosław Bańko