Kłaść warunek w równaniu

Droga Redakcjo,
czy można położyć warunek w równaniu: Kładąc w równaniu (2) warunek… łatwo można pokazać, że…. To z języka matematyków i fizyków. W sieci znalazłam kilka wystąpień tego połączenia, nie wiem jednak, czy jest poprawne.

Dziękuję i pozdrawiam
Dociekliwa czytelniczka
Jak sama Pani zauważyła, jest to zwrot używany w języku przedstawicieli nauk ścisłych. Na pewno w tekstach niespecjalistycznych jest niepoprawny.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski