Kleene

Drodzy Państwo!
Przeczytałem niedawną odpowiedź Poradni nt. odmiany nazwiska Kleene. Nie rozumiem jednak, dlaczego powinno być: Kleene’ego, a nie: Kleenego, skoro końcowe -e jest we wszystkich przypadkach wymawiane (jako [i]). Nie piszemy przecież: Charlie’ego, tylko: Charliego, choć tam również brakuje fonetycznego [e].
Pozdrawiam
Tomasz Żuk
Zapisu form odmiany tego nazwiska nie da się ustalić w sposób jednoznaczny za pomocą reguł [244] i [248] Wielkiego słownika ortograficznego PWN. Problem w tym, że zapis Kleenego może skłaniać do wymowy [klinego]. Chodzi również o możliwość odtworzenia mianownikowej formy nazwiska, co może się udać, jeśli będzie mieć ono formę Kleene’ego.
W związku z tym zdecydowałem się zaproponować zapisy z apostrofem, rzecz jasna można też uzasadnić pisownię z jego pominięciem.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski