Kłopot z milionem nóg

Jak poprawnie utworzyć przymiotnik określający hipotetyczne stworzenie mające milion nóg? Czy będzie to milionnożny, milionnogi, a może miliononożny lub miliononogi?
Można się tu posłużyć analogią do określeń stworzeń bardziej nam znanych – mających dwie nogi oraz tych chodzących na czterech nogach. Do każdego z nich odnoszą się dwa przymiotniki – dwunogi i dwunożny oraz czworonogi i czworonożny (chociaż już o istocie mającym sto nóg powiemy, że jest stunożna, a nie stunoga). A zatem można przyjąć, że drugi człon przymiotnika wskazującego na to, że ktoś (coś) ma milion nóg, może mieć obie formy: -nogi / -nożny.
Elementy takiego przymiotnika złożonego nie byłyby połączone cząstką (interfiksem) -o-, gdyż liczebnik milion tworzy zrosty, a nie złożenia, por. milionkrotny (a nie: milionokrotny), milionzłotowy (a nie: milionozłotowy). A zatem istotę mającą milion nóg określimy jako milionnożną lub milionnogą.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski