Kłopotliwy iPhone

Szanowni Państwo!
Wiele już było o kłopotliwej nazwie wyrobów Apple i ich odmianie (np. narzędnik), ale tym razem chodzi mi o liczbę mnogą. Jedna sztuka to iPhone, a jeśli będzie ich więcej, to iPhone’y, czy może iPhony albo jeszcze inaczej?

Z poważaniem – Drzazga
W nazwie iPhone występuje e nieme, a zatem – aby zaznaczyć różnicę ilościową (nie: jakościową) między wymową a pisownią – należy w odmianie oddzielić apostrofem końcówkę od tematu. Zapiszemy zatem: Nie mam iPhone’a, Mam dwa iPhone’y, Mam pięć iPhone’ów, Szedł z iPhone’em. W miejscowniku, gdzie – jak wiadomo – końcową głoską jest [ń] powstałe w wyniku oboczności, pominiemy apostrof: Marzyła o iPhonie.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski