Kogo a kogoś

Proszę o rozstrzygnięcie dylematu poprawnościowego dotyczącego zdania Pozostała część delegacji popierała kogo innego. Czy formy kogo innego i kogoś innego mogą być używane wymiennie?

Szanowny Panie,

w przytoczonym zdaniu kto jest zaimkiem nieokreślonym, a w tej funkcji używa się także jego wariantu ktoś. A zatem poprawne są obie wersje: Popierali kogo innego oraz Popierali kogoś innego.

Z pozdrowieniami

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski