Kolejność kodu pocztowego

Szanowni Państwo,
czy kod pocztowy umieszczamy zawsze przed nazwą miejscowości? Pytam pod kątem nagłówków listów, adresów na kopertach oraz stopek na stronach internetowych, gdzie umieszcza się czasem dokładne dane firmy.
Z wyrazami szacunku
Czytelnik
Kod pocztowy to ciąg cyfr lub liter i cyfr. Formaty i zasady umieszczania kodów pocztowych są różne w różnych krajach. W Polsce kody pocztowe mają format XX-XXX, gdzie X oznacza cyfrę, i umieszcza się je z lewej strony nazwy miejscowości, np. 62-200 Mnichowo.
Adam Wolański