Kolejność osób na tablicy nagrobnej

Witam,
w jakiej kolejności chronologicznej należy zapisać imiona i nazwiska oraz daty zmarłych na tablicy nagrobnej tego samego grobu? Czy osoba pochowana jako pierwsza powinna być wpisane na tablicy na samej górze, a następnie pod tą osobą kolejne zmarłe osoby wg kolejności daty śmierci czy też odwrotnie?
Na nagrobkach, w których nadal chowa się kolejnych członków rodziny, imiona i nazwiska wraz z datami zapisuje się od góry w kolejności chronologicznej. Jeśli natomiast tworzymy napisy na płycie grobu, w którym nie będzie już kolejnych pochówków, często stosuje się układ odwrotny, tzn. ten, kto był pochowany pierwszy i leży najniżej, na tablicy ma również napis najniżej.
Adam Wolański