Kolonia Wola Zaradzyńska

Mieszkam w miejscowości Wola Zaradzyńska (woj. łódzkie), która sąsiaduje z miejscowością Kolonia Wola Zaradzyńska. Jak odmieniać jej nazwę: w Kolonii Wola Zaradzyńska, a może w Kolonii Woli Zaradzyńskiej?
Serdecznie dziękuję za odpowiedź.
Skoro wyraz kolonia stanowi integralną część nazwy, należy odmieniać wszystkie jej człony, a więc: DCMs. Kolonii Woli Zaradzyńskiej, B. Kolonię Wolę Zaradzyńską, N. Kolonią Wolą Zaradzyńską.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski