Komu dziękujemy czy raczej: czyje zaangażowanie?

Dzień dobry.
Tworzyłem ostatnio zaproszenie na uroczystość z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W treści zaproszenia był zapis Dziękujemy za zaangażowanie komitetu organizacyjnego w składzie… Spotkałem się z opinią, że jedyny poprawny zapis w takiej sytuacji to: Dziękujemy za zaangażowanie komitetowi organizacyjnemu w składzie… Czy forma pierwsza, w której bezosobowo dziękujemy za zaangażowanie tego konkretnego komitetu jest niewłaściwa?
Rzecz sprowadza się do pytania o sens zdania – czy chcemy podziękować komuś za zaangażowanie, czy też chcemy podziękować (komuś) za czyjeś zaangażowanie. Pierwsza sytuacja jest jak najbardziej naturalna i logiczna – komitet organizacyjny zaangażował się w przygotowanie obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, za co mu dziękujemy (Dziękujemy za zaangażowanie komitetowi organizacyjnemu w składzie…). Druga interpretacja byłaby uzasadniona wyłącznie w wyjątkowej sytuacji – gdybyśmy dziękowali jakiejś osobie lub instytucji (oznaczmy je numerem 1) za zaangażowanie innej osoby lub instytucji (oznaczmy ją numerem 2). A zatem zwracamy się np. do dyrektora szkoły, która zorganizowała uroczystość, i to jemu (dyrektorowi szkoły) dziękujemy za zaangażowanie komitetu organizacyjnego działającego w jego placówce – wówczas możliwa (choć zupełnie niestandardowa) jest konstrukcja Dziękujemy za zaangażowanie komitetu organizacyjnego w składzie….
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski