Komu ufać?

Mam wątpliwości, czy dla instytucji takich jak kuratoria oświaty w kwestiach spornych dotyczących poprawności językowej (np. co jest wulgaryzmem, a co nim nie jest) wyrocznią mogą być serwisy typu: zapytaj.onet.pl. Czy odpowiedź udzielona w takim serwisie wystarczy do ostatecznego rozstrzygnięcia, czy jednak powinno się zasięgnąć opinii któregoś z językoznawców, jeśli wyraz nie został uwzględniony w słowniku języka polskiego?
Z poważaniem,
Danuta M.
Nie sądzę, żeby wskazany przez Panią serwis był wiarygodny, a na pewno nie może być miarodajny dla instytucji. Serwisy takie mają charakter społecznościowy – odpowiedzi na pytania udzielają na ogół niespecjaliści.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski