Konieczne dwa przecinki

Dzień dobry,
Mam pewien dylemat dotyczący stawiania przecinków. Niestety nie udało mi się znaleźć odpowiedzi w internecie.
Dlatego zwracam się do Waszej Poradni.
Która forma jest poprawna?
a) Zaczęłam iść w stronę budowli, licząc że skonam w jej wnętrzu samotnie i w spokoju.
b) Zaczęłam iść w stronę budowli, licząc, że skonam w jej wnętrzu samotnie i w spokoju.
c) Zaczęłam iść w stronę budowli licząc, że skonam w jej wnętrzu samotnie i w spokoju.
Pozdrawiam.
Reguły interpunkcyjne nakazują nam postawić przecinek i przed imiesłowowy równoważnikiem zdania (nawet najkrótszym, tzn. jednowyrazowym), i przed spójnikiem że wprowadzającym zdanie podrzędne. Tak więc poprawne pod względem interpunkcyjnym będzie zdanie oznaczone literą b).
Przecinka nie stawia się jedynie między zwrotem imiesłowowym a bezpośrednio poprzedzającym go spójnikiem (np. i, a, iż, że) lub zaimkiem względnym (np. jaki, który, co), por. np.

Nie spodziewała się, że napisawszy bardzo dobrą powieść, będzie się musiała zajmować jej promocją.
Adam Wolański