Konsumować medium, cokolwiek to znaczy

Mam taki problem, że nie jestem pewny jakiego zaimka powinienem użyć w sformułowaniu:
% osób, które rozpoczęły konsumpcję medium lub konsumują je/go więcej w czasie pandemii. Ja na ten moment wybrałem je, ale nie wiem, czy to jest poprawny wybór. Ten zaimek dotyczy wyrazu medium w liczbie pojedynczej. Przeczytałem już, że medium jest w rodzaju nijakim, wiadomo, że l. poj, brakuje jeszcze mi wiedzy, czy medium konsumujemy w bierniku czy dopełniaczu;).
Prośba o odpowiedź.
Forma zaimka użytego w przytoczonym zdaniu zależy od wymagań czasownika, z którym się on łączy. Czasownik konsumować rządzi biernikiem (konsumować – kogo?, co?), a zatem użyjemy tu zaimka je (jest to biernik zaimka ono). Zachęcałabym także do nieposługiwania się znakiem % w sytuacji, w której nie podajemy żadnych wartości. Poprawnie zatem będzie: Procent / odsetek osób, które rozpoczęły konsumpcję medium lub konsumują je więcej w czasie pandemii, … . Domyślam się, że czasownik konsumować został tu użyty w znaczeniu specjalistycznym, niespotykanym w języku ogólnym.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski