Kopia

Czy poprawnym sformułowaniem jest dodać kogoś/ktoś jest na kopi wiadomości (e-maila) czy w kopii wiadomości

Pozdrawiam
Nie bardzo mogę się zorientować, czego dotyczy pytanie. Jeśli wątpliwości budzi forma dopełniacza i miejscownika rzeczownika kopia, to odpowiadam, że zapisuje się ją z dwoma i, czyli kopii. Jeśli zaś chodziło o sformułowanie zwrotu mówiącego o tym, że dany e-mail został wysłany do wiadomości jakiegoś adresata, to powiedziałabym: dodałam go do korespondencji lub wysłałam kopię wiadomości do niego. Prawdę mówiąc, nie zetknęłam się ze zwrotami: dodać kogoś w kopii wiadomości / dodać kogoś do kopii wiadomości / ktoś jest na kopii wiadomości. Wydają się one nie tylko niezręczne, ale też niepoprawne (być na kopii?, dodać w kopii?).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski