Koszyk do przechowywania

W gazetce reklamowej jednego z marketów był produkt nazwany koszykiem do przechowywania" – chodziło o pojemnik na akcesoria łazienkowe. Czy w tej nazwie brakuje dopełnienia (pytanie do przechowywania czego? samo przychodzi do głowy)?

Istotnie, określenie rzeczownika przechowywanie samo nasuwa się na myśl, gdyż czasownik przechowywać (od którego przechowywanie powstało) łączy się z jakimś dopełnieniem, wymaga obecności wyrazu wskazującego na to, co jest przechowywane. Producenci różnych rzeczy tworzą czasami takie niepełne nazwy, zapewne uznając je za coś w rodzaju nazw handlowych.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski