Kraków i Wrocław

Proszę o podanie odmiany przez przypadki nazw Wrocław i Kraków. Chodzi mi o celownik.
Dziękuję.
Celowniki brzmią Krakowowi i Wrocławiowi, a więc różnią się – jak widać – zakończeniem tematu fleksyjnego. W razie wątpliwości: „Wrocławowi czy Wrocławiowi?” warto spojrzeć na niekłopotliwy dopełniacz: skoro Wrocławia (a nie Wrocława), to Wrocławiowi.
Jeśli teraz przeczytamy w prasie, że „Kraków zazdrości Wrocławiowi”, to już nie będziemy pytali: czego? Oczywiście miękkiego [v'].
Mirosław Bańko, PWN