Kroatanie, Kaddo i Kajusowie

Szanowni Państwo,

chodzi o pisownię ludu indiańskiego "Croatan", czyli tubyców, z którymi mieli do czynienia pierwsi angielscy kolonisci w XVI w. (osada Roanoke w dzisiejszej Karolinie Północnej). Jak powinno wyglądać spolszczenie? Croatanie czy Kroatanie? Jesli wybrac wersję z "K", nalezałoby wtedy to samo zastowowac chyba do innych grup indianskich (Kaddo zamiast Caddo, Kajuse/Kajusowie zamiast Cayuse etc)...

Wszystkie trzy nazwy zostały już spolszczone i przyjmują następującą formę: Kroatanie, Kaddo i Kajusowie.

Adam Wolański