Krótko o przysłowiu

Nie wiem, czy mogę zadać tutaj to pytanie, ale bezowocnie poszukuję wszelkich możliwych artykułów/książek o historii przysłów i ich typologii, bardzo proszę o pomoc.
Bibliografii nie sporządzamy, informujemy o tym na stronie głównej poradni. Proponuję, aby Pani zajrzała najpierw do niewielkiej, ale urokliwej książeczki Grzegorza Szpili pt. Krótko o przysłowiu. O historii tam jest niewiele, o typologii owszem, ale najważniejsze, że bibliografia, obejmująca także prace obcojęzyczne, poprowadzi Panią dalej.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski