Krysi zostało 6 flamastrów

Dorota Zawadzka udostępniła zdjęcie wg którego nauczyciel odjął uczniowi punkty za to, że w następującym zadaniu:  Krysia miała 9 flamastrów. 3 flamastry dała Ewie. Ile flamastrów ma teraz Krysia?  po wykonaniu obliczeń owy uczeń napisał:  Krysi zostało 6 flamastrów zamiast  Krysia ma teraz 6 flamastrów. Jestem ciekaw Państwa opinii na ten temat.

Odpowiedź udzielona przez ucznia nie zawiera błędu – ani językowego, ani logicznego, ani (jak sądzę) matematycznego. Pozwolę sobie też wyjaśnić, że zamiast owy należało napisać ów (w zdaniu: ów uczeń napisał).

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski