Księga szkocka

Szanowna Poradnio!
Czy w nazwie Księga szkocka powinno się pisać zgodnie z zasadą ortograficzną tylko pierwszy człon wielką literą? Czy poprawny jest zapis Księga Szkocka, który spotyka się w wielu tekstach traktujących o tymże zbiorze (zeszycie) zagadnień matematycznych?
Dziękuję za odpowiedź.
Z poważaniem
M.
W tytułach książek wielką literą piszemy tylko pierwszy wyraz. Nieliczne wyjątki prawie wyłącznie są związane z Biblią, a ich liczby nie należy powiększać. Wniosek: powinno być Księga szkocka.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski