Księżyc czy księżyc?

Dzień dobry!
W sformułowaniu pod osłoną księżyca słowo księżyc powinno być – według mojej wiedzy – zapisane małą literą. Ale co w przypadku, gdy jest to tytuł artykułu, który opowiada o wpływie Księżyca na przyrodę? Czy powinno się wówczas użyć dużej litery (czyli: Pod osłoną Księżyca)? Zakładam, że w tej sytuacji może to być uzasadnione, ale proszę o potwierdzenie. Dodam, że w tekście słowo to pojawia się kilkakrotnie i jest zapisane dużą literą, bo w takim kontekście występuje.
Jeśli mowa o naturalnym satelicie Ziemi, to zapiszemy Księżyc. Co prawda, trudno mi sobie wyobrazić użycie tego słowa w tym znaczeniu w metaforycznym wyrażeniu pod osłoną, ale zapewne jest to możliwe.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski