Kto (co) to jest treła?

Czy rzeczownik treła ma tylko wydźwięk pejoratywny, czy może w jakimś kontekście nabiera cech pozytywnych?
Niestety, nie udało mi się w żadnym z dostępnych słowników (a sprawdziłem wiele) znaleźć słowa treła. Nie wiem zatem, co oznacza… Może chodzi o jakąś formę potoczną pochodzącą np. od czasownika trelować (‘śpiewać wibrującym głosem’), a zatem trełą byłby ktoś, kto tak śpiewa (i denerwuje słuchaczy)? Niewykluczone jednak, że w wypadku treły należy odrzucić rzeczownik osobowy i skłaniać się ku rzeczy, przedmiotowi. Zdaje się, że potrzebna jest pomoc miłośników Poradni Językowej PWN (chyba że sam autor pytania przybliży nam bliżej sens słowa treła).
Maciej Malinowski, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie