Kto kim komu czy kto komu kim?

Zastanawia mnie użycie słowa kurwa w takim samym kontekście jak Brat bratu bratem.
Która wersja jest poprawna: Kurwa kurwą kurwie czy Kurwa kurwie kurwą? I czy któraś z nich nie ma sensu. Czy może obie są poprawne?

Z góry przepraszam, jeżeli użycie wulgarnego przykładu jest niezgodne z waszymi standardami. Z góry dziękuję za pomoc.
Oba przywołane zdania są poprawne, jednak tylko drugie dokładnie odpowiada strukturze zdania Brat bratu bratem (mianownik, celownik, narzędnik). W pierwszym zdaniu (w tym z rzeczownikiem w celowniku na końcu) akcent logiczny pada na „beneficjenta” sytuacji – odpowiada np. na pytanie „Komu kurwa jest kurwą?”.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski