Kto ma nie zajmować miejsca?

Dzień dobry,
zwracam się z uprzejmą prośbą odpowiedzi na pytanie, czy poniższe zdanie zamieszczone w regulaminie szkolnej wycieczki jest poprawne, jasne, czytelne: Każdy uczestnik zobowiązany jest umieścić bagaż w schowku i nie zajmować miejsca przy wyjściu z pojazdu?
Co wynika z tego z tego zdania? Bagaż czy uczestnik ma nie zajmować miejsca przy wyjściu z pojazdu?
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Z wyrazami należnego szacunku
Karolina Kostorz
Szanowna Pani,
składnia tego zdania wskazuje na to, że to uczestnik ma nie zajmować miejsca przy wyjściu z pojazdu. Element nie zajmować miejsca przy wyjściu z pojazdu jest określeniem czasownika zobowiązany jest (uczestnik … zobowiązany jest umieścić… i nie zajmować miejsca…).

Z pozdrowieniami
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski