Kto mieszka w Klukach?

Miejscowość nazywa się Kluki. Mieszkanki to Kluczanki czy Klukowianki, mieszkańcy – Kluczanie czy Klukowianie? Proszę o wyjaśnienie tej kwestii.
Pozdrawiam Redakcję
W Klukach mieszkają kluczanie (małą literą). Także w Kluczach mieszkają kluczanie, co może się wydawać niepokojące i zachęcać do nazywania tych pierwszych klukowianami. Na -owianie kończą się np. krakowianie, ale proszę zauważyć, że w tym zakończeniu cząstka -ow- wchodzi w miejsce obecnego w nazwie Kraków przyrostka -ów, w Klukach zaś takiego przyrostka nie mamy i nazwę mieszkańców tworzymy regularnie przyrostkiem -anie. Inaczej mówiąc: gdyby miejscowość, o którą Pan pyta, nazywała się Kluków, to jej mieszkańców powinniśmy nazywać klukowianami.
Możliwe, że mieszkańcy Kluk (tak w słownikach, nie Kluków) sami się wahają, jak o sobie mówić. Nawet jeśli lokalnie używają innej formy niż kluczanie, to tę ostatnią powinniśmy uznać za wzorcową w polszczyźnie ogólnej, ponadregionalnej.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski