Kto mieszka w Tarencie?

Szanowni Państwo,
mam pytanie dotyczące właściwego zapisu nazwy mieszkańców miasta Tarent. Obecnie spotykam dwie formy: Tarentczycy oraz Tarentyjczycy, przy czym ta pierwsza wydaje się przeważać. Która z nich jest właściwa? Czy może obie są poprawne, u użycie jednej z nich to tylko kwestia wyboru? W starszych publikacjach można też było spotkać formę Tarentyńczycy. Bardzo proszę o pomoc w rozstrzygnięciu tych wątpliwości.
Pozdrawiam serdecznie,
Małgorzata
Zajrzałem do Słownika nazw geograficznych Jana Grzeni(PWN, 2008) i oto, co tam znalazłem: „jednowyrazowych nazw mieszkańców nie używa się, lecz możliwe są: tarentyjczyk, tarentyjka, tarentyjczycy”. Skoro obracamy się tu w sferze możliwości, to myślę, że i pozostałe nazwy wymienione w pytaniu mogą być brane pod uwagę.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski