Kto to są…?

Dzień dobry,
zwrot „Co to są…?” jest poprawny, a czy „Kto to są…?” też jest prawidłowe? Czy raczej powinno się to pytanie zastąpić innym – „Kim oni są?”? Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie.
Pytamy: „Co to jest…?”, a w liczbie mnogiej „Co to są…?”. Analogicznie w odniesieniu do osób: „Kto to jest…?” i „Kto to są…?”, np. „Dlaczego są Polacy, którzy nie chcą powrotu religii do szkoły? (…) Kto to są ci Polacy?” (Józef Zawitkowski, Jam sługa Twój…). Moglibyśmy zapytać też: „Kim są ci Polacy?”.
Pytania postaci „Kto to są…?” spotyka się rzadziej od pytań typu „Kim są…”. Te pierwsze wydają się bardziej emocjonalne i odpowiednie raczej w języku potocznym.
Mirosław Bańko, PWN