Kto wygrał, kto przegrał?

Dzień dobry!
Załóżmy, że odbył się mecz między dwoma drużynami – X oraz Y i zakończył się on wynikiem X 1:3 Y. Oczywiście można powiedzieć, że „drużyna Y wygrała trzy do jednego z drużyną X”, ale co w sytuacji, kiedy chcemy powiedzieć o przegranej drużyny X? Czy poprawne jest zdanie: „Drużyna X przegrała z drużyną Y trzy do jednego”? Według mnie powinno powiedzieć się „Drużyna X przegrała z drużyną Y jeden do trzech”, ale czy mam rację?
Pozdrawiam,
Marcin
Powiedziałbym podobnie jak Pan, ale ponieważ po zamianie miejscami liczebników i tak wiadomo, kto wygrał, a kto przegrał, nie zdziwiłbym się, gdyby w kwerendzie korpusowej się okazało, że w użyciu są w rzeczywistości obie konstrukcje. Może Pan sam to sprawdzić za pomocą Narodowego Korpusu Języka Polskiego, dostępnego bezpłatnie na stronach WWW.
Mirosław Bańko, PWN